Pozitívne účinky RAW tortičiek – orechy

13.5. 2017 Loveat 451x

V dnešnom článku sa pozrieme na časť surovín, ktoré používame pri výrobe RAW tortičiek. Áno väčšinou keď počujeme slovo RAW napadnú nás orechy. Preto nie sme výnimkou a základom našich RAW tortičiek sú práve orechy (ale robíme zázraky a robíme RAW tortičky aj bez orechov). Ale práve orechy sú dnešnou našou témou. Lebo pozitívne účinky našich RAW tortičiek začínajú pri orechoch. Práve orechy majú nespotečne množstvo pozitívnych vlastnosti na naše telo. Tak sa poďme spoločne pozrieť aké.

Raw tortičky sú vyrobené z kvalitných potravín, neobsahujú cukor, múku, lepok, laktózu, ani živočíšne produkty. Samotné RAW torty ani žiadne z použitých surovín neprešli tepelnou úpravou, a preto si zachovali všetky vitamíny a zdraviu prospešné látky, ktoré sa varením, či pečením strácajú.

• VLAŠSKÉ ORECHY NA MOZOG

Loveat Raw torticky

Znižujú hladinu cholesterolu, podporujú chudnutie, imunitný systém, obsahujú množstvo vitamínov – B1,B2,B3,B6, E, stopových prvkov: zinok, meď, mangán, selén, železo, sú bohaté na fosfor, horčík a draslík, spomedzi všetkých orechov obsahujú najviac 3-omega nenasýtených mastných kyselín, ktoré zlepšujú činnosť srdca a udržiavajú našu pamäť v dobrej forme. Vitamín E vyhladzuje vrásky, spomaľuje starnutie buniek, odstraňuje únavu, znižuje krvný tlak, riziko infarktu a mozgovej porážky, podporujú fungovanie mozgu, tvorbu červených krviniek, hojenie rán, pôsobia proti chudokrvnosti a podporujú plodnosť, znižujú cholesterol.

 

• KEŠU ORECHY PROTI DEPRESII

Loveat Raw torticky

Obsahujú množstvo minerálov: železo, zinok, mangán, meď, fosfor, vitamín B, kyselinu listovú, omega-3 a omega-6 polynenasýtené mastné kyseliny. Zlepšujú vzhľad pokožky, vlasov a nechtov, pomáhajú pri zápche, znižujú cholesterol, obsahujú horčík, ktorý priaznivo pôsobí proti depresii, stresu a nervozite, sú vhodné pri tráviacich problémoch, pomáhajú pri chudokrvnosti, prospievajú cievnemu systému, znižujú krvný tlak, sú silnými antioxidantmi, podieľajú sa na tvorbe spermií.

• MANDLE NA CHUDNUTIE

Loveat Raw torticky

Sú bohaté na vlákninu, vitamíny skupiny E a B, draslík, horčík, vápnik, železo, fosfor, meď a zinok. Sú jednými z najvýživnejších orechových plodov, Zdravý tuk obsiahnutý v mandlách pomáha schudnúť, zmierňuje chuť na prejedanie sa. Obsahujú bielkoviny dôležité pre svaly a vlákninu, ktorá ovplyvňuje pocit sýtosti. Sú zdrojom probiotík, ktoré prospievajú črevnej mikroflóre a posilňujú imunitu. Podporujú správne fungovanie mozgu, priaznivo ovplyvňujú jeho vývin u detí, regulujú krvný tlak, 100 gramov mandlí pokryje až 170 percent dennej potreby vitamínu E nevyhnutného pre bunky, sliznice i kož. S ich konzumáciou by to nemali preháňať tí, ktorí majú problémy so žlčníkom či obličkami. Dôležité z hľadiska výživy je zistiť, kedy sú mandle čerstvé a pre zdravie prínosné. Ak je mandľa po prekrojení vo vnútri žltá, je nevhodná ku konzumácii. Stred mandľových orieškov by mal byť biely.

• PARA ORECHY PROTI RAKOVINE

Loveat Raw torticky
Sú výnimočné obsahom selénu – 100 g para orechov pokryje odporúčanú dennú dávku selénu až na 3485 percent ! Selén plní významné antioxidačné funkcie, zabraňuje kôrnateniu tepien, cirhóze pečene, rakovine pľúc, prsníka i pečene, pomáha pri bolesti kĺbov. Obsahujú antioxidanty, ktoré podľa vedcov spomaľujú rast nádorových buniek – možno ich zaradiť medzi preventívne prostriedky rakovinových ochorení prsníka, pľúc a prostaty, Obsahujú fosfor, ktorý je dôležitý pre kosti a zuby, horčík, ktorý priaznivo pôsobí na srdce a nervovú sústavu a svaly, meď pozitívne vplýva na činnosť štítnej žľazy a ochraňuje tkanivá, vitamín E prospieva zrelej pleti, rastu vlasov, nechtov. Para orechy obsahujú bielkoviny zložené z 18-tich aminokyselín, ktoré sú základom výživy každého človeka a obzvlášť dôležité sú pre športovcov. Pozor však na predávkovanie selénom – krátkodobo sa môže odporúčané dávkovanie (65 mikrogramov) zvýšiť, ale nad 900 mikrogramov sa stáva toxickým a môže spôsobiť tráviace problémy, lámanie nechtov, vypadávanie vlasov, nervozitu či depresie.